Strony internetowe: pytania i odpowiedzi

Tworzenie profesjonalnych stron internetowych z systemem CMS

W jakiej technologii wykonywane są Państwa strony? Wszystkie strony wykonane są w oparciu o język HTML/PHP. Nie wykonujemy stron w technologii flash - strony wykonane w tej technologii ładują się przeważnie dłużej, ponadto wiele urządzeń mobilnych (a także przeglądarki na PC, nie mające odpowiedniej wtyczki) nie posiada wsparcia dla tej technologii, przez co strona nie może zostać wyświetlona. Co więcej, strony wykonane we flashu trudniej się pozycjonuje, nie można też podpiąć systemu zarządzania treścią - aby edytować teksty na stronie, niezbędny jest dostęp do plików źródłowych. Z tego powodu stawiamy na HTML/PHP.


Ile kosztuje wykonanie strony internetowej? Koszt wykonania strony internetowej może być bardzo różny. Wszystko zależy od wielkości strony, a także jej funkcjonalności. Zupełnie inna będzie cena jednostronicowej wizytówki, a inna serwisu z kilkunastoma rozbudowanymi podstronami, w kilku wersjach językowych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile kosztowałoby wykonanie Twojej strony internetowej, wyślij nam e-mail, opisując w nim stronę (możesz także podać linki do podobnych stron). Przekażemy Ci ofertę wykonania strony wraz z wyceną. Pamiętaj, że wycena jest niezobowiązująca, pytaj więc śmiało.


Czy otrzymam fakturę? Oczywiście, na każdą wykonaną usługę wystawiamy fakturę.


Zleciłem wykonanie strony, co teraz? Jak wygląda przebieg zlecenia? Jeśli zdecydowałeś się powierzyć nam wykonanie strony internetowej, po kilku dniach prześlemy Ci projekt strony głównej (bazując na Twoich wymaganiach i potrzebach). Jeśli będziesz miał uwagi do projektu - poprawimy go lub przygotujemy nowy. Po Twojej akceptacji, zaczynamy pracę nad podstronami. Otrzymasz od nas linka do roboczej wersji strony, dzięki czemu będziesz mógł przeglądać stronę "na żywo" oraz na bieżąco przekazywać wszelkie uwagi i sugestie.


Czy sam muszę zadbać o hosting oraz zarejestrować domenę? Nie musisz - możemy zająć się zapewnieniem hostingu (serwer, na którym będzie znajdowała się Twoja strona internetowa) oraz rejestracją domeny dla Twojej strony. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, po czym przekażemy Ci wszelkie potrzebne hasła oraz dane.


Czy opłata za wykonanie strony jest jednorazowa? Oczywiście, Klient płaci tylko raz, po czym otrzymuje stronę internetową na własność. Nie pobieramy żadnego abonamentu ani żadnych innych opłat. Właściciel strony zobowiązany jest wyłącznie do opłacania serwera oraz domeny internetowej - jak każdy właściciel strony internetowej.


Czy po wykonaniu strony mogę liczyć na jakieś wsparcie techniczne? Na każdą wykonaną stronę internetową udzielamy gwarancji - jeśli zauważysz na swojej stronie jakąś usterkę, bezpłatnie ją usuniemy. Służymy również pomocą przy nanoszeniu wszelkich poprawek i aktualizacji na stronie. Drobne zmiany wykonujemy bezpłatnie, natomiast za późniejsze aktualizacje i modyfikacje wynikające z chęci rozbudowy/przebudowy strony przez Klienta naliczana jest opłata - jest to już osobne zlecenie, którego nie możemy zaliczyć do "wykonania strony".


Czy strona będzie posiadała jakieś statystyki? Na życzenie Klienta do każdej strony internetowej (zarówno tej wykonanej przez nas, jak i istniejącej już strony Klienta) możemy podpiąć statystyki Google Analytics. Otrzymasz od nas dane do logowania, dzięki którym będziesz mógł sprawdzać statystyki. Oferujemy również podpięcie strony do Google Webmaster Tools (narzędzie przeznaczone dla właścicieli stron internetowych), a także integrację konta z kontem Google Analytics (dzięki takiej integracji, statystyki GA są bardziej rozbudowane).


Czy będę mógł samodzielnie edytować teksty na stronie? Tak. Każda wykonana przez nas strona internetowa jest wyposażona w system zarządzania treścią (CMS). Umożliwia on edycję tekstów, a także obsługę np. newslettera czy galerii zdjęć. Do panelu administratora można się zalogować z dowolnego komputera, w każdej przeglądarce internetowej - wystarczy zapamiętać adres panelu, a także otrzymany login i hasło.


Czy zajmujecie się również poprawą/przebudową istniejących stron internetowych? Oczywiście. Możemy rozbudować Twoją stronę internetową, dodać na niej nowe funkcjonalności, zmienić szatę graficzną itp.


Czy strona internetowa może być w kilku wersjach językowych? Oczywiście, ilość wersji językowych jest dowolna.


Czy projektujecie również logo? Tak, na życzenie Klienta możemy zaprojektować logo firmy.


Mam już stronę internetową, której nie chcę zmieniać, nie jest jednak dostosowana do urządzeń mobilnych. Czy wykonujecie w takim wypadku osobną wersję mobilną strony? Tak, możemy przygotować osobną wersję mobilną strony, która będzie uruchamiała się automatycznie na małych rozdzielczościach. Użytkownik wersji mobilnej będzie miał również możliwość przełączenia się na podstawową wersję strony.


Ile czasu trwa wykonanie strony? Czas realizacji jest zależny od specyfikacji strony. Mniejsze i prostsze strony wymagają dużo mniejszej inwestycji czasu, niż rozbudowane strony z kilkoma/kilkunastoma funkcjonalnościami typu formularze, galerie, newslettery, wtyczki społęcznościowe, systemy aktualności itp. Istotny jest również kontakt z Klientem - jeśli będziesz kazał nam długo czekać na odpowiedź na zadane pytanie, będziesz musiał dłużej czekać na realizację strony. Staramy się jednak, aby każde zlecenie było zrealizowane sprawnie. Jeśli zależy Ci, aby strona była wykonana w trybie pilnym - poinformuj nas o tym na samym początku.


Czy mogą Państwo założyć również skrzynkę e-mail w domenie strony? Tak. Po założeniu pożądanej przez Ciebie skrzynki e-mail, otrzymasz od nas dane potrzebne do logowania. Możemy również wykonać konfiguracje skrzynek e-mail, np. przekierowania, autorespondery itp.


Czy mogę otrzymać kopię strony na płycie CD? Tak. Możemy nagrać zarówno kopię wykonanej przez nas strony, jak i wykonać kopię Twojej istniejącej strony. Płytę z nagraną kopią, podpisaną datą wykonania kopii oraz adresem strony, otrzymasz przesyłką poleconą.


Muszę często aktualizować stronę, niestety nie mam na to czasu, czy mogę liczyć na pomoc? Oczywiście, zajmujemy się również obsługą stron internetowych. Aktualizujemy teksty, galerie itp. Pracujemy na zasadzie jednorazowego zlecenia lub stałej, dłuższej współpracy. Jeśli chcesz poznać szczegóły takiej współpracy, skontaktuj się z nami.


Nadal coś jest niejasne? Skontaktuj się z nami - szczegóły w dziale kontaktowym.

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?